Sprzęt poleasingowy i powindykacyjny.

Każda umowa leasingowa kiedyś się kończy. Może się skończyć w sposób”naturalny” wykupem sprzętu lub jego zwrotem albo przed czasem na skutek windykacji.

Sprzęty, które wracają do leasingodawcy po zakończeniu umowy trafiają na rynek wtórny i można je kupią lub wyleasingować. Największą grupę wśród takich sprzętów stanowią oczywiście samochody. Są to zazwyczaj przedmioty umów najmu, przy których z założenia miał nastąpić zwrot. Ze względu na specyfikę tych umów i usług dodatkowych zawartych w kosztach, takich jak serwis wymiana opon itd. samochody te są zazwyczaj w przyzwoitym stanie. Co najważniejsze mają wiarygodną historię, pochodzą od dealerów i nie były „specjalnie” przygotowane do sprzedaży.

Druga grupą są sprzęty odebrane klientom, którzy nie regulowali opłat. W tej grupie znajdują się wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia oraz oczywiście samochody. Stan tych przedmiotów jest różny. Jednak wiele informacji można wyczytać z wycen rzeczoznawców, które są standardowo umieszczone przy ogłoszeniach.

Linki do stron ze sprzętem poleasingowym.